یک وبلاگ ناشناس نوشت: ایواز طاها نویسنده‌ی پان‌تركيست

وبلاگ آذربایجان نیوز که معلوم نیست نویسنده‌اش کیست، (البته حامیانش دانند و ما هم خیلی بی‌حدث و گمان نیستیم!) با زبانی شکسته و بسته و سراسر آکنده از ناسزا و البته در جایی با شش علامت تعجب! در تاریخ 26 Oct 2006 درباره‌ی اینجانب نوشت:

یک نشریه قومگرای افراطی ترک گرا که ارتباط نزدیکی با ترک گرایان افراطی جمهوری آذربایجان دارد / از اورهان پاموک نویسنده ترکیه ای که بخاطر تایید نسل کشی ارامنه و حمایت از سلمان رشدی مرتد نویسنده کتاب آیات شیطانی / جایزه صلح نوبل دریافت کرده است / تجلیل کرد و از وی خواست به اصطلاح مشکلات آذریهای ایران و مساله قره باغ را نیز در سطح جهانی مطرح کند!!!

ایواز طاها نویسنده پان تركيست كه نام اصلي او عظيم عبادپور است مدير مسوول نشریه قومگرای افراطی ” یارپاق ” ( که در ایران منتشر می شود) در نامه ای سرگشاده به اورهان پاموک نوشت: اعطای جایزه صلح نوبل ادبیات به شما همگان را خوشحال کرد. این جایزه به معنای ارجگذاری به وجدان یک ملت در سطح جهانی است و بی تردید به ترجمه و مطالعه شدن کتب و آثار تمامی نویسندگان ترک در سطح دنیا کمک خواهد کرد.”

خبرگزاری اینترنتی مدیافوروم جمهوری آذربایجان امروز پنجشنبه با انتشار بخشهایی از خواسته این نویسنده ترک گرای افراطی برای به اصطلاح طرح مشکلات آذریهای ایران / افزوده است: ایواز طاها (عظيم عبادپور)کارشناس فلسفه و شاعر و حکایت نویس است!!!!!!. در سال 1990 نشریه “یول” را منتشر کرده است و بعدها سردبیری نشریه ” شهریار ” چاپ جمهوری آذربایجان را به عهده داشته و همچنین مجله ” جهان ” را در اینجا منتشر کرده است و از سال 2004 نیز مدير مسوولي نشریه ” یارپاق” را در ایران به عهده دارد. “

گفتنی است انتشار مثبت درخواست این روزنامه نگار دمدمی مزاج و قومگرا از اورهان پاموک در رسانه های باکو برای طرح به اصطلاح مشکلات آذریهای ایران در شرایطی است که همین رسانه های باکو به شدت از اورهان پاموک به علت تایید نسل کشی ارامنه انتقاد و تاکید کرده بودند که غرب بخاطر تایید نسل کشی ارامنه به اورهان پاموک جایزه نوبل ادبیات را اعطا کرده است.

اکثريت همين رسانه های باکو به حمایت اورهان پاموک از سلمان رشدی مرتد نویسنده کتاب ضاله آیات شیطانی اعتراضی نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *