شورای امنیت ملی، مانع برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری شد

بر اساس برخی گزارشات، شورای امنیت ملی با برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در دانشگاه صنعتی شریف تهران مخالفت کرده و مانع از برگزاری مراسم به مناسبت این روز شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرازنیوز، روز ۶اسفند۹۳ دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف درصدد برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی زبان مادری بودند که با دخالت «مستقیم» شورای امنیت ملی برگزاری این مراسم لغو گردید.

براساس این گزارش، مسئولان دانشگاه صنعتی شریف به دانشجویان آذربایجانی اعلام کرده اند شورای امنیت ملی با ارسال نامه ای خواستار لغو این مراسم شده است .

دانشجویان آذربایجانی برای برگزاری مراسم بزرگداشت «مجوزهای لازم» را از دانشگاه دریافت کرده بودند.

لغو مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در تهران

ایواز طاها و حسین م. گونئیلی «برگزارکنندگان» مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در تهران در اطلاعیه ای اعلام کرده اند، مراسمی برگزار نمی‌شود.

در این اعلامیه که در صفحه فیسبوک ایواز طاها منتشر شده است آمده است:در مراجعه‌ی حضوری به فرمانداری [تهران] در روز شنبه دوم اسفندماه جواب منفی مبنی بر عدم موافقت با برگزاری مراسم به ما اعلام گردید.

«برگزارکنندگان» مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در تهران ضمن ابراز«ناخشنودی از رهیافت دولت تدبیر و امید» می افزایند: رهیافتی که نه با شعار اعتدال همخوانی دارد و نه با وعده‌ی امید!

در روزهای منتهی به روزجهانی زبان مادری چندین نفر از فعالان آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

علی رضایی، علیرضا فرشی، آیدین ذاکری، اسلام علی اکبرلو، آراز خاصه تراش و امین حاجیلو در شهرهای تهران، مشکین شهر و خوی بازداشت شده اند.

گفته می شود، علیرضا فرشی به دلیل فعالیت هایش در کمپین کسب مجوز برای برگزاری روز جهانی زبان مادری بازداشت شده است.

http://www.anadilitv.com/fr/index.php/m/12167-2015-02-24-15-03-10.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *